Magnus Ahlqvist jmenován novým CEO a prezidentem Securitas AB

23. srpna 2017

Představenstvo společnosti Securitas AB jmenovalo Magnuse Ahlqvista novým CEO a prezidentem společnosti s účinností od března 2018. Nahradí tak Alfa Göranssona, který požádal o uvolnění ze své funkce poté, co vedl Securitas úspěšně již 11 let.

Magnus Ahlqvist je od 1. září 2015 ředitelem divize Security Services Europe a členem Securitas Group Managementu. Magnus přišel do společnosti Securitas ze společnosti Motorola Mobility, kde byl viceprezidentem pro EMEA a Indii. Předtím pracoval 12 let pro společnosti Sony Ericsson a Sony Mobile Communications. Vykonával pozice prezidenta společnosti Sony Mobile Communications v Číně, viceprezidenta a generálního ředitele pro Španělsko a Portugalsko a Telefónica a generálního ředitele v Kanadě. Magnus Ahlqvist, 43 let, je držitelem magisterského titulu v oboru Ekonomických věd a obchodu na Stockholm School od Economics a Harvard Business School.

 magnus ahlqvist novy ceo a prezident securitas ab od brezna 2018

 

Alf Göransson bude pokračovat ve funkci CEO a prezidenta společnosti Securitas do března 2018. Poté bude během následujících dvou let poradcem svému nástupci. V této roli bude mimo jiné podporovat některé činnosti v oblasti vztahů se zákazníky, záležitosti týkající se akvizic a specifická témata bezpečnostního průmyslu. Alf Göransson opustí správní radu společnosti Securitas současně s odstoupením z pozice CEO a prezidenta společnosti.

Více informací v tiskové zprávě zde: http://www.securitas.com/en/media/regulatory-press-releases/magnus-ahlqvist-appointed-new-president-and-ceo-of-securitas-ab-as-of-march-2018/