Skip to main content

SECURITAS ČR uvádí aplikaci MySecuritas

SECURITAS ČR uvádí aplikaci MySecuritas. Zjednodušuje vzdálenou správu bezpečnostních řešení.

Publikováno
18 ledna 2023 11:51

Tisková zpráva ze dne 17. 1. 2023

Výrazně jednodušší správu bezpečnostních řešení umožňuje nová aplikace MySecuritas od největší tuzemské bezpečnostní agentury SECURITAS ČR. Prostřednictvím aplikace je možné kdykoli zkontrolovat historii poplachů, měnit plány monitoringu střeženého objektu, seznam kontaktních osob a hesel pro bezpečnostní agenturu nebo třeba i zrušit planý poplach určitého stupně ještě předtím, než na místo vyrazí zásahová jednotka, aby prověřila situaci.

„MySecuritas je skvělá pomůcka, díky níž můžou zákazníci kontrolovat, měnit a testovat služby poskytované naším Securitas Operation Center (SOC) podle libosti prakticky odkudkoli. Aplikace se dá používat jak na webu prostřednictvím PC nebo notebooku, nebo na chytrých mobilních zařízeních,“ říká Jan Peroutka, technický ředitel SECURITAS ČR. Zákazníci díky MySecuritas získávají dokonalý přehled o historii poplachů, můžou přidávat a odebírat osoby oprávněné manipulovat se zabezpečovacím zařízením nebo přidávat dočasné plány střežení.

Poplach se odvolá pro dispečink, nikoli fyzicky na místě

„V případě, že je třeba upravit plán střežení, například kvůli dovolené nebo změně pracovní doby, stačí tuto změnu provést v aplikaci a ta předejde zbytečným poplachům,“ popisuje Jan Peroutka. Pokud zákazník shledá, že vyhlášený poplach je planý, díky aplikaci jej pro SOC zruší a zabrání tak výjezdu mobilní jednotky. Na samotném střeženém místě ale poplach trvá a je nutné alarm fyzicky vypnout.

Přes aplikaci MySecuritas lze ke správě zabezpečovacího zařízení přizvat další kolegy tím, že se do aplikace zadá jejich e-mailová adresa a přidá se jim příslušné oprávnění a hesla. Poté se jim nastaví konkrétní práva. Aplikace umožňuje spravovat víc střežených objektů najednou, přičemž každý má vlastní kartu se základními údaji, kterou lze rozkliknout na detail objektu. Na rozdíl od konkurence lze na aplikaci MySecuritas napojit bezpečnostní řešení od různých dodavatelů, a zajistit si tak vzdálený přístup ke všem střeženým objektům bez ohledu na to, jaká řešení se na místě používají.

Aplikaci získají klienti SECURITAS ČR zdarma

Ze všech bezpečnostních produktů u všech střežených objektů může uživatel dostávat notifikace o změnách nebo poplaších. Přes aplikaci stanoví nebo upraví požadovaný čas střežení objektu a v Poplachovém zabezpečovacím tísňovém systému (PZTS) zjistí aktuální stav, zda je objekt zastřežen, částečně zastřežen nebo odstřežen. Historie veškerých změn a událostí v objektu je zpětně dohledatelná a kontrolovatelná.

Aplikaci MySecuritas získají v druhé polovině ledna zdarma všichni klienti SECURITAS ČR, kteří využívají služeb Securitas Operation Center (SOC). V první vlně půjde o subjekty, které si nechají střežit do 30 objektů, v druhé vlně budou následovat větší zákazníci. Aplikace MySecuritas funguje na webovém rozhraní a také jako samostatná aplikace pro chytrá mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS. Přístup chrání přihlašovací e-mail a heslo a aplikace umí pracovat s nadřízenými a podřízenými uživateli, jimž přidává odpovídající práva. Například prodavač v prodejně může sledovat seznam poplachů, ale nemá práva ke změnám hesel nebo bezpečnostních nastavení, zatímco manažer nebo majitel prodejny ano.

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.