Skip to main content

SECURITAS ČR uvádí do provozu službu IoT tísňových tlačítek

v narrow band síti Vodafone. Jsou připojená k dispečinku Securitas Operations Center

Publikováno
10 října 2023 13:24

Tisková zpráva ze dne 10. 10. 2023

Minimalistická a kompaktní tísňová tlačítka fungují v NB-IoT síti Vodafone a na zakázku bezpečnostní agentury je vyrobila společnost Sensority. SECURITAS ČR u svých klientů v první fázi nasazuje zhruba 70 tlačítek u klientů, kteří dříve využívali tlačítka IoT sítě Sigfox. Nová tlačítka lze díky lepšímu pokrytí operátora použít na více místech, mají delší výdrž baterie a jsou k dispozici jako služba napojená na dispečink Securitas Operations Center.

Největší bezpečnostní agentura v České republice SECURITAS ČR dnes oznámila, že rozšiřuje svojí službu tísňových tlačítek. „Nová tísňová tlačítka přesně na míru bezpečnostním potřebám našich klientů jsme vytvořili ve spolupráci s operátorem Vodafone, jehož NB-IoT síť patří v ČR k těm nejlépe rozvinutým,“ říká Jan Peroutka, ředitel pro bezpečnostní řešení ze společnosti SECURITAS ČR. „V první fázi jsme nahradili zhruba 70 tlačítek předchozího typu, vzhledem k lepším vlastnostem nového zařízení ale vidíme, že po službě bude velká poptávka i od nových zájemců – lze ji totiž použít v mnoha různých scénářích.“

Lepší pokrytí a delší výdrž než předchozí řešení

Nová tísňová tlačítka vyrobila na zakázku SECURITAS ČR společnost Sensority, technologický partner operátora Vodafone. Tlačítka mají kompaktní rozměry a minimalistický design, integrovaná baterie má výdrž až 10 let a největší výhodou je připojení do Narrow Band Internet of Things sítě (ve zkratce NB-IoT) od Vodafonu, která má oproti dříve využívané síti mnohem lepší pokrytí.

„Narrow band IoT pokrývá 100 % území České republiky, a tak připojené IoT senzory a zařízení, jako je tísňové tlačítko pro přivolání pomoci od společnosti SECURITAS, velmi dobře fungují i v odlehlých oblastech nebo suterénních prostorech,“ říká Jiří Zdražil, IoT Sales Lead ze společnosti Vodafone. „Jsme moc rádi, že můžeme s největší bezpečnostní agenturou v České republice spolupracovat na službě, která pomáhá lidem. Jde o první bezpečnostní službu tohoto druhu postavenou na našich technologiích.“

K dispozici jako služba dispečinku Securitas

V případě tísňového tlačítka je samotný hardware jen polovinou řešení, které SECURITAS ČR nabízí jako službu. Důležitý je spolehlivý a nepřetržitý monitoring dispečinku Securitas Operation Center (SOC), jehož operátoři v případě zmáčknutí tlačítka postupují podle předem smluveného zásahového plánu. Ten může zahrnovat telefonické ověření situace, vizuální kontrolu s pomocí kamer, vyslání výjezdové jednotky nebo přímo kontaktování policie či záchranných služeb. SECURITAS ČR nabízí tlačítko ve dvou úrovních měsíčního paušálu, bez výjezdové jednotky nebo s výjezdem. Klient může stav zařízení sledovat v cloudové aplikaci My Securitas, která bude součástí bezpečnostního řešení.

Pro pracovníky na odloučených pracovištích

Službu tísňového tlačítka na bázi IoT využijí podniky, které zaměstnávají osoby na odloučených pracovištích s rizikem incidentů nebo nehod, například noční vrátnice, malé prodejny nebo výrobní stanoviště. Může  se také využít k posílení bezpečnosti seniorů a domácností s osaměle žijícími osobami. Tlačítko nemá geolokační modul, a tak slouží k ochraně osob na pevně stanoveném místě. Ideální je jako rozšíření stávajících zabezpečovacích řešení – ať už jde o PTZS, kamerový systém nebo fyzickou ostrahu. Operátor dispečinku tak může při zmáčknutí tlačítka využít i další nástroje na místě nebo kontaktovat nejbližší bezpečnostní pracovníky.

Snadné objednání a nastavení služby

Tísňové tlačítko slouží ke zvládání pohotovostních situací a tomu odovídá i rychlost, s níž lze službu objednat a spustit. Novému zájemci stačí v kteroukoli denní dobu (24/7) kontaktovat dispečink Securitas Operations Center na telefonním čísle 284 018 397-98, jehož operátor vysvětlí detaily o používání tlačítka a předvyplní se zákazníkem smlouvu i zásahový plán. Následně se tlačítko okamžitě zabalí a expeduje na klientem určené místo a zásahová jednotka provede testovací jízdu do objektu.

Technické specifikace IoT tísňového tlačítka SECURITAS ČR

Základní

  • Rozměry: 78 x 38 x 18 mm (dva úchyty navíc)
  • Průměr tlačítka: 25 mm, podsvícené
  • Baterie: integrovaná, až 7-10 let
  • Barva: tmavě modrá s logem Securitas
  • Připojení: NB – IoT síť Vodafone

Funkční

  • Odeslání signálu při zmáčknutí tlačítka (prodleva 1 s)
  • Vizuální LED indikace odeslání a doručení signálu
  • Automatické potvrzování funkčnosti (po 8 hod)
  • Detekce stavu baterie (napětí)
  • Přijímání signálů do SOC

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.