Bezpečnostní firmy hledají kvalifikované lidi

14. března 2017

Bezpečnostní firmy v Plzeňském kraji začaly zvyšovat mzdy a zavádět úplně nové zaměstnanecké benefity. Změny na trhu práce potvrzuje kromě Asociace soukromých bezpečnostních služeb také konkrétní společnost, která patří mezi největší zaměstnavatele v oboru. Například milionové investice jdou do zaměstnaneckých benefitů.

„Hodinová mzda se vyšplhala až na 128 korun na hodinu, což je v našem oboru nadstandard. Od začátku roku jsme zaměstnancům navýšili počet dovolenkových dní a zavedli stravenky, poskytujeme penzijní připojištění a například benefity zaměstnancům věrnostního klubu. Místo práce na dohodu nabízíme lidem pracovní poměr na dobu neurčitou, což není v našem oboru běžné. Do nově zavedených benefitů budeme v roce 2017 investovat celkově přes 8 milionů Kč,“ říká personalistka společnosti Pavlína Šmatolánová a dodává: „Nyní máme zhruba dvě desítky volných pracovních míst na pozice ostrahy a recepční pro lokality Ostrov, Stříbro a Bor u Tachova.“

Asociace bezpečnostních služeb potvrzuje, že v oboru vzroste poptávka po kvalifikovaných lidech.  Situaci na trhu práce komentuje prezident Asociace soukromých bezpečnostních služeb Jiří Kameník.

„Firmy budují novou personální politiku. Opatření má přilákat nové uchazeče na standardní pozice ostrahy. Do budoucna však budeme potřebovat stále více lidí i na mnohem kvalifikovanější pozice, kde lidé pracují sofistikovanými bezpečnostními technologiemi. Náš obor se bude vyvíjet tímto směrem a promění se i kariérový profil zaměstnance. S tím, jak porostou požadavky na jeho vzdělání a schopnosti, musí firmy nabízet i tomu odpovídající platy,“ uzavírá Kameník.

Zdroj: http://plzen.cz/bezpecnostni-firmy-hledaji-kvalifikovane-lidi/