Skip to main content

Jan Peroutka, CEO SECURITAS ČR, k aktuální situaci

Publikováno
30 března 2020 18:18

"Snažíme se zachovat zaměstnanost i přes lokální utlumování služeb"

Za nedlouho tomu bude měsíc, co jsme aktivovali náš Business Continuity Plan a začali v Securitas fungovat „jinak“. Každý den náš krizový tým řízení reagoval na vyvíjející se situaci, nová usnesení Vlády ČR, restrikce či opatření. Jako každá společnost, troufám si říci – i jako každý jedinec v této zemi, jsme bojovali s akutním nedostatkem respirátorů, roušek, dezinfekce a dalších ochranných pracovních pomůcek.

Se všemi více než 3000 zaměstnanci však děláme maximum pro to, aby zákazník pocítil dopady této bezprecedentní situace co nejméně. Reagujeme na dopady vládních opatření, zajišťujeme mimořádné služby, naplno využíváme dispečink (Securitas Operation Center) pro vzdálený monitoring bezpečnostních technologií, společně hledáme nová fungující řešení... Ke každému požadavku přistupujeme individuálně, s ohledem na situaci v dané lokalitě.

Velmi si vážíme solidarity zákazníků ve vztahu k našim výkonným pracovníkům, jež nám pomáhají minimalizovat pohyb pracovníků v místech s vyšším výskytem osob a nejen to. Jako příklad uvádím zajištění parkovacích míst, nové bezkontaktní postupy odbavování vozidel, návštěv, apod. Děkujeme!

Poslední odstavec bych rád věnoval našim zaměstnancům. Jsem hrdý na to, že se všichni v maximální míře podílíte na splnění našeho společného cíle poskytovat „bezpečnost“ našim zákazníkům. Tato krizová situace je pro nás všechny zcela nová, a proto mě těší, jak dobře se s ní jako kolegové, ale i jako firma, vypořádáváme. Chtěl bych srdečně poděkovat za Vaše nasazení, ochotu a solidárnost. Není to obyčejná práce, je to hrdinství. Velmi si toho vážím.

Děkuji, Jan Peroutka CEO

 

 

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.