Skip to main content

Securitas slaví 90 let. Od založení ušla velký kus cesty

Společnost Securitas, přední světový partner v oblasti bezpečnostních řešení, je průkopníkem propojení lidské činnosti a technologií. V centru pozornosti stojí vždycky klient.

Publikováno
29 května 2024 16:28

Takový je odkaz společnosti už 90 let. Při oslavách tohoto výročí se Securitas ohlíží za příběhy a milníky, které formovaly jeho cestu k vedoucí pozici v oboru. Tu vždy provázely tři základní pilíře společnosti: silné hodnoty, inovativní technologie a vize, že lidé jsou vždy na prvním místě.

Společnost Securitas, kterou v roce 1934 založil Erik Philip-Sörensen ve švédském Helsingborgu, se z tradiční noční ostrahy vyvinula v celosvětového lídra v oblasti bezpečnostních řešení.

Už v polovině 40. let minulého století se Securitas zaměřila na využití technologií a po druhé světové válce rychle rostla. Společnost byla průkopníkem automatické vstupní kontroly a v roce 1968 se zapsala do historie uvedením prvního bankomatu na světě, který byl online. Tím, že společnost Securitas přenesla lidskou činnost a zkušenosti do technologií, pomohla klientům soustředit se jen na jejich hlavní činnost – tento vývoj položil základy dnešní společnosti Securitas Technology.

Vrátíme-li se kousek zpět, v roce 1958 stanovil zakladatel Securitas Erik Philip-Sörensen základní hodnoty společnosti. Jsou jimi čestnost, ostražitost a užitečnost. Erik je zdokumentoval v knize Kodex chování příslušníků. Cílem bylo chránit profesi a zajistil její integritu. Zdůraznil trvalý význam rozvíjení těchto hodnot, ačkoli sám věděl, že je to nikdy nekončící práce.

V 80. letech minulého století kladl bývalý generální ředitel Melker Schörling důraz na zjednodušení, zaměření se na klienty a mezinárodní expanzi, což vedlo k růstu společnosti Securitas v Evropě, USA i mimo ně prostřednictvím strategických akvizic. Odprodej vedlejších činností umožnil společnosti zaměřit se znovu na specializované bezpečnostní služby, zachovat si závazek preciznosti i základní hodnoty společnosti po celou dobu globální expanze.

Naplňování našeho cíle, tedy pomáhat dělat svět bezpečnějším, má hluboce pozitivní dopad nejen na naše klienty, ale i na celý svět," říká současný prezident a generální ředitel společnosti Securitas Magnus Ahlqvist. „Vedoucí pracovníci, kteří ztělesňují naše nadčasové hodnoty, formují naši kulturu a udržují závazek dokonalosti. Díky tomu, že se zaměřujeme na neustálé zlepšování a inovace, jsme v lepší pozici než kdykoli předtím, abychom mohli reagovat na vyvíjející se potřeby našich klientů a širšího bezpečnostního prostředí."

Od 30. letech minulého století si společnost Philipa-Sörensena uvědomovala, že dobře vyškolení lidé s jasným profesním kompasem můžou pozitivně ovlivnit celé odvětví. Odvaha expandovat, snaha plně porozumět cílům klienta a zvídavost ohledně dalších možností posunu položily základy dnešní přední světové bezpečnostní společnosti.

Víc informací o pozoruhodné historii společnosti Securitas najdete na adrese https://www.securitas.com/journey/.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.