Skip to main content

Securitas dokončila akvizici STANLEY Security

Publikováno
27 července 2022 10:25

Tisková zpráva ze dne 27. 7. 2022

Skupina Securitas AB, jejímž členem je i největší bezpečnostní agentura v České republice SECURITAS ČR, dokončila akvizici společnosti STANLEY Security and Healthcare (divize Electronic Security Solutions společnosti Stanley Black & Decker Inc).  Spojením těchto dvou bezpečnostních lídrů vznikne společný podnik, který bude vystupovat pod názvem Securitas Technologies a výrazně se zaměří na využívání nových technologií včetně umělé inteligence. Společnost Securitas tak urychlí svoji transformaci v globálního poskytovatele všech forem zabezpečení založených na moderních technologiích.

V České republice neměla společnost STANLEY Security and Healthcare vlastní pobočku, tudíž se fúze obou firem nijak nedotkne personálního složení SECURITAS ČR. Výrazně se ale promítne do technologických možností, které bude moci tuzemský lídr mezi bezpečnostními agenturami využívat. „Jedná se o největší akvizici Securitas v dějinách, která bude mít vliv i na směřování celého oboru komerční bezpečnosti. Naši zákazníci v České republice budou benefitovat z nových technologických řešení, která se díky akvizici stanou součástí portfolia bezpečnostních technologií Securitas,“ říká Pavel Adamovský, CEO společnosti SECURITAS ČR.

Securitas očekává významný nárůst zisku

Dohodu o akvizici STANLEY Security podepsala skupina Securitas AB již 8. prosince 2021. Firma sídlící v Indianapolis ve Spojených státech se věnuje vývoji bezpečnostních řešení 30 let. Jde o vysoce uznávaného dodavatele s 8 000 zaměstnanci ve 200 pobočkách po celém světě, včetně Belgie, Kanady, Dánska, Finska, Francie, Nizozemska, Irska, Mexika, Norska, Švédska, Spojeného království a Spojených států amerických. Securitas si od fúze slibuje obchodní synergii s půl milionem zákazníků STANLEY Security a navýšení zisku společného podniku o 50 %.

Electronic security je stále významnější

Skupina Securitas AB měla před fúzí více než 1300 poboček ve 47 zemích světa a se svými 345 000 zaměstnanci je jedním z největších světových zaměstnavatelů. V roce 2021 dosáhla celosvětových tržeb ve výši 107,7 miliard švédských korun, což znamená organický růst tržeb ve výši 4 %, a čistý zisk 3,134 miliardy švédských korun. Klíčový je pro skupinu růst v oblasti electronic security, která nyní tvoří 22 % tržeb a v roce 2022 se má tento podíl dále zvyšovat právě i díky důležité akvizici výrobce bezpečnostních technologií STANLEY Security.

Tiskovou zprávu s dalšími detaily (v angličtině) najdete na stránkách Securitas.com zde.

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.