Skip to main content

SECURITAS představuje novou autonomní kamerovou stanici

Publikováno
08 srpna 2022 13:16

Tisková zpráva ze dne 8. 8. 2022

Řešení vzdáleného videodohledu od společnosti SECURITAS ČR, známé jako mobilní Remote Video Solution (RVS) neboli „žirafa“, je nyní šetrnější k přírodě a zdrojům elektrické energie. Nová monitorovací stanice s vysunovacím sloupem, inteligentními kamerami a IP reproduktory může pracovat zcela autonomně a lze ji 100% napájet z alternativních a obnovitelných zdrojů – s pomocí solárních panelů, větrné turbíny nebo metanolových palivových článků. Mobilní stanice RVS je k dispozici ve verzi pojízdného přívěsu, který lze podle potřeby přesouvat v rámci chráněných areálů, jako samostatně stojící přenosné zařízení, nebo jako systém k instalaci na nosný sloup.

„Žirafa“ dokáže střežit oblast o průměru až 120 metrů, a to jak ve dne, tak i v noci. Hlavici s kamerami a reproduktory lze vysunout do výšky 6,3 m a obsahuje až 4 kamery s rozlišením 5MPix. Ty díky IR přísvitu dokáží i v noci dohlédnout do vzdálenosti až 60 m. Kamery přenášejí s pomocí integrovaného modemu a datové SIM karty video do dispečinku Securitas Operation Center (SOC), kde prochází videoanalýzou s pomocí umělé inteligence a operátoři se tak zabývají pouze poplachovými stavy. Celková hmotnost mobilního RVS je cca 300 kg.

Účinné odstrašení narušitele chráněného prostoru

Mobilní RVS je ideální ke střežení eventů, liniových staveb, krátkodobých stavenišť či krátkodobě odloženého materiálu a majetku. Stanice je vybavená IP reproduktorem, jehož prostřednictvím může operátor dispečinku přímo oslovit osobu, která pronikla do areálu. Právě okamžitá hlasová intervence se ukázala jako klíčová výhoda služby RVS a ideální způsob odstrašení narušitele.

Efektivnější a levnější než fyzická ostraha

Cena mobilního RVS závisí na době pronájmu. V ceně pronájmu je služba Securitas Operation Center a s ním i okamžitá reakce na poplachové stavy. „Výhodou RVS je, že prostor uvnitř perimetru hlídá podstatně spolehlivěji než bezpečnostní pracovník, jehož pozornost i frekvence pochůzek je omezená. Navíc je služba v celkovém součtu až o polovinu levnější než lidská ostraha,“ říká Jan Peroutka, technický ředitel SECURITAS ČR a dodává: „Nyní může díky alternativnímu napájení tato stanice fungovat i zcela autonomně po dobu několika týdnů.“ Podmínkou zapojení je pouze dosah mobilního signálu operátora. Stanice může být samozřejmě napájená i ze standardní elektrické přípojky.

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.