Skip to main content

Místo dalších kamer nebo strážných komplexní řešení - díl 2

2. díl

15.5.2021

Jan Peroutka, Solution Development Officer

V předchozím článku jsem se věnoval prvním třem krokům na cestě ke spolehlivému zabezpečení, které můžete jako zákazník od profesionální bezpečnostní agentury očekávat. Po posouzení objektu, vyhodnocení rizik a společné debatě – při níž určíme, která rizika musí zabezpečení podchytit – se na naší cestě dostáváme k hmatatelnějším fázím: návrhu konkrétního řešení, instalaci zabezpečení a, v určitém časovém horizontu, také k revizi a aktualizaci použitých postupů a technologií.

Krok 4: Návrh konkrétního řešení

Návrh konkrétního řešení vychází z posouzení bezpečnostních hrozeb objektu a debaty se zákazníkem. Poté, co společně definujeme hlavní rizika, které je třeba v návrhu zabezpečení podchytit, připravíme konkrétní koncepci. Zde může profesionální agentura opět čerpat ze svého širokého záběru a znalosti celého trhu, který zahrnuje vzdálený dohled, fyzickou ostrahu, technologie, nabídku pojištění a další aspekty bezpečnosti. Zákazník z takového širokého rozkročení čerpá výhody – neomezujeme se totiž pouze na jeden typ zabezpečení. Díky tomu je výsledný návrh „receptem na míru“, který profituje z důkladné znalosti všech dostupných ingrediencí, které bezpečnostní sektor v danou chvíli nabízí.

Takový přístup však vyžaduje odvahu ze strany zákazníka, ochotu měnit zažité postupy a důvěru v moderní technologie. Upřímně, v poměrně konzervativní oblasti bezpečnosti se takový krok občas setká s pozvednutým obočím a nedůvěrou ve skutečný účinek. Data však mluví za vše a konečný výsledek v podobě optimálního mixu technologií, fyzického dohledu, vzdáleného monitoringu a dalších ingrediencí přináší nejenom účinnější zabezpečení, ale také úsporu nákladů.

V Securitas navíc nabízíme bezpečnostní řešení ve formě balíčku za měsíční paušál. Klesá tak počáteční investice, zákazník ji může přetavit do bezpečnostní služby hrazené v pravidelných splátkách. Díky tomu se zabezpečení stává provozním nákladem. To mnoha našim zákazníkům vyhovuje.

Krok 5: Revize a aktualizace

Na rozdíl od trhu se starožitnostmi je každé bezpečnostní řešení dříve či později poplatné době. V našem oboru jsou dvě hybné síly, které toto zastarání způsobují: vývoj na trhu technologií a také změny u samotného zákazníka. Dobrý bezpečnostní partner vás upozorní na novinky, které lze ve vašem objektu využít, zastarání určitých technologií nebo možnosti, které s sebou přinášejí změny ve fungování provozu objektu. Zadní vchod se už tolik nevyužívá? V tom případě pojďme zvážit, zda je stále nutný strážný, který ho hlídá. Nebylo by efektivnější střežit místo kamerou? A co tento přístupový bod úplně zrušit?

Revizi zabezpečení významně pomáhá digitalizace. Právě díky ní a dlouhodobým datům, které přináší, můžeme skutečně posoudit, zda a jak se určité body bezpečnosti vyplatí. V budoucnu tak budeme moct efektivitu (a tím i náklady) zabezpečení ještě víc optimalizovat. Tzv. prediktivní bezpečnost nám totiž díky nastřádaným datům umožní dobře předvídat, kdy a kde se může stát jaký incident.

Digitalizace jako účinnější prostředek

Pandemie Covidu-19 ukázala, že digitalizace zabezpečení nám umožňuje líp chránit objekty. Zrychluje reakční dobu, eliminuje nutnost osobního setkávání a usnadňuje vyhodnocování provozu. I z toho důvodu chceme v Securitas digitalizovat veškeré bezpečnostní procesy svých zákazníků do konce roku 2021. To však na krocích, které jsem v článku popsal a které vedou ke skutečně efektivnímu zabezpečení, nic nemění. V základu je stále služba na míru, která vychází vstříc potřebám zákazníka.

Líbil se Vám tento článek?

Přečtěte si také:

Místo dalších kamer či strážných vsaďte na komplexní řešení

Perimetrická ochrana: Z čeho se skládá a kdy je vhodná?

Kontaktujte nás ještě dnes!

Co pro Vás můžeme udělat? Napište nám zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře.

An error has occurred while getting captcha image

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů, které si můžete přečíst zde. Odesláním formuláře potvzujete souhlas s těmito zásadami.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.