Skip to main content

Společnost SECURITAS ČR získala Zlatou medaili EcoVadis

Ocenění Gold Medal uděluje respektovaná auditorská společnost EcoVadis pouze 5 % hodnocených organizací na světě s nejvyšším skóre v oblasti udržitelného podnikání. SECURITAS ČR je v programu hodnocení už roku 2020 a zlato získala letos poprvé.

Publikováno
02 srpna 2023 13:30

Tisková zpráva ze dne 1. 8. 2023

Největší bezpečnostní agentura v Česku SECURITAS ČR získala ocenění Gold Medal od francouzské společnosti EcoVadis, jedné z nejrespektovanějších světových autorit při hodnocení udržitelnosti, která zajišťuje audity více než stovce tisíc podniků po celé planetě. SECURITAS ČR získala skóre 70 ze 100 bodů a ocenění je platné 1 rok, od července roku 2023.

Hodnotící proces je velmi náročný a celkové skóre vyplývá z výsledků ve čtyřech kapitolách týkajících se udržitelnosti: 1. Životní prostředí, 2. Etika, 3. Práce a lidská práva a 4. Udržitelný nákup. Ke každé ze čtyř kapitol musí hodnocená společnost dokládat stanovené cíle a politiky (25 % hodnocení), zavedené procesy a normy (40 %) a dosažené výsledky díky přesnému výkaznictví (35 %). Součástí screeningu jsou i mediální zmínky a případné kauzy, které společnost řeší, u globálních společností může skóre ovlivňovat i podnikání v jiných zemích.

Zlatá medaile pro SECURITAS ČR– obhájit ji v roce 2024 bude ještě těžší

„Získání Gold EcoVadis Medal pro nás zdaleka není pouhá formalita. Do auditorského programu se česká pobočka Securitas přihlásila v roce 2020 a znamenalo to pro nás zintenzivnění práce na naší reálné společenské a ekologické zodpovědnosti,“ říká CEO SECURITAS ČR Pavel Adamovský. Dodává: „Postupně jsme zvyšovali skóre, a když jsme koncem července 2023 dostali zprávu o Zlaté medaili, zavládlo v realizačním týmu neskrývané nadšení. Mám velkou radost, že takto můžeme zvyšovat úroveň celého bezpečnostního byznysu.“

SECURITAS ČR k získání Zlaté medaile EcoVadis pomohlo kromě jiných organizačních úprav také získání certifikace ISO 14001:2016 v oblasti životního prostředí v roce 2022. O dosažení co nejvyššího skóre se bude společnost snažit i nadále – a vzhledem k tomu, že se kritéria EcoVadis meziročně zpřísňují, bude to pro SECURITAS ČR znamenat další práci na udržitelném podnikání.

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.