Skip to main content

Securitas má klimatické cíle validované SBTi

Securitas má jako první globální bezpečnostní služba na světě klimatické cíle validované SBTi

Publikováno
03 ledna 2024 15:32

Tisková zpráva ze dne 3. 1. 2024

S potvrzením od organizace SBTi (Science Based Targets initiative) se Securitas zavazuje k výraznému snížení svých emisí. Společnost podnikne konkrétní kroky, kterými přijímá zodpovědnost za snížení nárůstu globální teploty o 1,5 °C.

Společnost Securitas, přední světový poskytovatel bezpečnostních řešení se špičkovými technologiemi a expertízou ve svém oboru, hrdě oznamuje, že získala jako první globální bezpečnostní služba na světě schválení cílů od iniciativy Science Based Targets (SBTi). Securitas zaujala k problému změn klimatu komplexní postoj a napříč celým svým hodnotovým řetězcem zapojila klienty i dodavatele do společného řešení. Ačkoli společnost není velkým producentem emisí, cítí zodpovědnost za svůj dopad na životní prostředí.

„Činy jsou hlasitější než slova," říká Magnus Ahlqvist, prezident a generální ředitel společnosti Securitas. „Securitas nechce jen přihlížet; přebíráme svůj podíl na odpovědnosti. Náš ambiciózní cíl odráží závazek vytvářet svět, který je bezpečný a zároveň udržitelný. Bezpečnost a udržitelnost jdou ruku v ruce a potvrzení od SBTi dokazuje naše vedoucí postavení v oboru."

Závazek snížit emise o 42 % do roku 2030

Securitas se zavazuje ke snížení emisí skleníkových plynů v oblastech 1 (přímé emise), 2 (nepřímé emise z energie) a 3 (další nepřímé emise) v absolutních číslech o 42 % do roku 2030 proti stavu v roce 2022. Tento ambiciózní cíl je v souladu s cílem snížení oteplení planety o 1,5 stupně Celsia stanoveným Pařížskou dohodou, který inciativa Science Based Target prosazuje.

„Naším cílem není pouze ochrana lidí, majetku a aktiv," říká Sune Chabert Larsen, ředitel pro etiku a udržitelnost. „Stejně tak se věnujeme zajištění budoucí udržitelnosti naší planety. Máme více než desetiletou tradici reportování emisí v rámci CDP a jsme hrdým signatářem iniciativy OSN Global Compact 2015. Společnost Securitas nyní upevňuje svou pozici lídra v oboru, který upřednostňuje odpovědnost za ochranu životního prostředí."

Díky svému dosahu a možnostem v oblasti technologií cítí Securitas velkou zodpovědnost za prosazování udržitelnějších bezpečnostních řešení, a to jak společně s dodavateli technologií, tak interně. Securitas aktivně zapojuje celou společnost do vytváření akčních plánů a podporuje tak spolupráci napříč celou organizací ve společné snaze nejen k dosažení 1,5 °C cíle, ale aby se svět stal bezpečnějším místem.

O iniciativě Science Based Targets (SBTi)

Iniciativa SBTi je partnerstvím mezi organizací CDP, iniciativou OSN Global Compact, World Resources Institute a Světovým fondem na ochranu přírody. Od roku 2015 se do projektu zapojilo více než 4 000 společností, které stanovily své klimatické cíle. Cíle založené na vědeckých principech poskytují oporu pro snižování klimatických rizik, vytváření inovací a zajišťují soulad při dodržování pravidel.  Mimo to dodržování těchto cílů vede k efektivitě, úsporám nákladů a posílení pozice lídra mezi odpovědnými společnostmi.

Více informací můžete získat v poslední epizodě „SBTi pro udržitelné podnikání” podcastu Securitas Connecting the Dots (v angličtině): https://spoti.fi/4ak9G0Q

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.