Inteligentní video systém

17. září 2015

Luxusní domy chrání inteligentní technologie RVS, mluvící kamery odhánějí zloděje v přímém přenosu.

Majitelé luxusnějších domů a rezidencí nebo i ti, kdo mají doma více cenností, čelí útokům zlodějů a pachatelů vloupání. Pro šikovné kriminálníky není problém vniknout do obydlí během několika minut. Pokud se jim však postaví do cesty inteligentní technologie, bojují s nepřekonatelnou překážkou. Remote Video Solutions (RVS) je zcela nové řešení v boji proti lupičům. Využívá chytré kamery a
pokročilý monitorovací systém, díky němuž zvládne bezpečnostní pracovník
ochránit celou hlídanou zónu ze specializovaného dohledového pracoviště.

Inteligentní video systém a další vychytávky

Tajemství tkví ve schopnosti systému automaticky rozpoznávat podezřelé dění v okolí domu či v něm. Pokud systém objeví riziko, upozorní operátora, zobrazí mu inkriminované místo a ten zhodnotí situaci. V případě potřeby má ostraha k dispozici hlasový přenos do střeženého prostoru skrze výkonné reproduktory. "Samotný alarm nemusí otrlého pachatele odradit, ale pokud ho operátor prostřednictvím reproduktoru konfrontuje s realitou, že je jeho počínání sledováno prakticky v přímém přenosu, působí to na něj jako psychologická zbraň se zastrašujícím účinkem," řekl Jan Peroutka, odborník společnosti SECURITAS, která jako jediná v ČR technologii RVS nabízí. Pracovník může dále ovlivnit situaci v místě například tak, že rozsvítí světla, spustí sirénu nebo celý prostor zadýmit a ztížit pachateli orientaci. Pokud ani to nepomůže, vysílá na místo zásahovou jednotku nebo volá rovnou Polici ČR.

Lupiči se zaměřují více na luxus

V roce 2014 došlo podle statistik Policie ČR k 5 099 vloupáním do rodinných domů a škoda přesáhla čtvrt miliardy. Letos, od začátku roku do 30. června, registrovala policie 1923 vloupání do rodinných domů. "Průběžně to znamená pokles, což je zajisté pozitivní, i když do statistik ještě není zahrnuto období dovolených. Nicméně negativním jevem je vyšší průměrná škoda na jedno vloupání, která vzrostla oproti loňskému roku o 8 %. Podle našich analýz může být příčinou skutečnost, že se zloději zaměřují právě na luxusněji vypadající objekty," uzavřel Jan Peroutka.