Nový prezident a CEO Securitas - Magnus Ahlqvist

1. března 2018

Představenstvo společnosti Securitas AB k 1. březnu 2018 jmenovalo Magnuse Ahlqvista novým prezidentem a CEO Securitas AB. Nahradí tak Alfa Göranssona, který požádal o uvolnění ze své funkce po 11 letech úspěšného vedení společnosti.

Magnus Ahlqvist - nový CEO a prezident Securitas AB od března 2018Od 1. září 2015 je Magnus Ahlqvist ředitelem divize Security Services Europe a členem managementu Securitas Group. Magnus přišel do společnosti Securitas ze společnosti Motorola Mobility před tím, než ji převzala společnost Lenovo. V Motorole zastával pozici viceprezidenta EMEA a Indie. Předtím pracoval 12 let pro společnosti Sony Ericsson a Sony Mobile Communications. Jeho úkolem bylo mimo jiné, být 3 roky prezidentem společnosti Sony Mobile Communications v Číně, viceprezidentem a generálním ředitelem Telefónica pro Španělsko a Portugalsko a generálním ředitelem v Kanadě. Magnusi Ahlqvistovi je 44 let, má magisterský titul v oboru ekonomie a podnikové ekonomiky na Stockholmské ekonomické škole a z Harvard Business School.

Alf Göransson bude v následujících dvou letech poradcem nového prezidenta a CEO a bude se také zabývat činností v oblasti vztahů se zákazníky a tématy specifickými pro bezpečnostní průmysl.