Skip to main content

SECURITAS ČR se zaměří na kyberbezpečnost

Publikováno
28 října 2022 08:13

Tisková zpráva ze dne 24.10.2022

Technologický rozvoj největší bezpečnostní agentury v České republice, společnosti SECURITAS ČR, má nově na starosti Luboš Řádek (40). Jako nový Head of Design & Development povede vývoj stávajících produktů či vyhledávání nových obchodních příležitostí v oblasti nejmodernějších bezpečnostních technologií, s důrazem na kybernetickou bezpečnost.

Luboš Řádek přichází do SECURITAS ČR ze společnosti Letiště Praha a. s., kde zastával pozici hlavního ředitele kybernetické bezpečnosti. Pod jeho vedením největší české mezinárodní letiště vybudovalo a zprovoznilo jedno z nejlepších operačních center kybernetické bezpečnosti v České republice i v porovnání s dalšími evropskými letišti. S tím souviselo také zavedení komplexního systému řízení kybernetické bezpečnosti. Ve své nové roli ve společnosti SECURITAS ČR se zaměří na možnosti technologického rozvoje a posílení kybernetické bezpečnosti v rámci produktů této bezpečnostní agentury.

„Kybernetická bezpečnost představuje stále důležitější součást mixu bezpečnostních služeb, kterou nemůže žádná bezpečnostní agentura opomíjet. Těším se na práci pro největší bezpečnostní agenturu na trhu a vidím spoustu příležitostí propojení fyzické bezpečnosti s technologiemi a kybernetickou bezpečností,“ říká Luboš Řádek, který vystudoval obor Speciální telekomunikační systémy a informační technologie na Univerzitě obrany v Brně a získal titul MBA v oboru Správce kybernetické bezpečnosti od Institutu CEVRO. Kromě Letiště Praha působil ve společnosti ČEZ ICT Services a na Ministerstvu obrany ČR.

Luboš Řádek je ženatý a svůj volný čas nejraději tráví dlouhými túrami v přírodě spolu se svou rodinou.

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.