Skip to main content

SECURITAS ČR modernizuje své mobilní patroly

Publikováno
28 května 2019 20:55

Tisková zpráva ze dne 28. května 2020

Systém Vision umožní řídit jejich práci kompletně online

Bezpečnostní agentura SECURITAS ČR vybavila své mobilní patroly v Praze novým online nástrojem Vision, který významně zefektivní jejich práci i následnou interní kontrolu činnosti. Systém byl vyvinutý speciálně pro Securitas a používá se již v 15 zemích u více než 1300 zákazníků. Po nasazení v regionu Prahy plánuje společnost vybavit systémem další své mobilní patroly v České republice a slibuje si od něj zásadní zkvalitnění poskytovaných služeb.

 „Mobilní patrola je obecně klientsky oblíbenou službou bezpečnostních agentur. Vyplatí se všude tam, kde není potřeba neustálá 24hodinová ostraha objektu, ale zároveň je nutné ve stanovených intervalech vykonávat určitý typ kontroly,“ vysvětluje Jan Peroutka, CEO společnosti SECURITAS ČR, jak mobilní patrola funguje. Může jít například o kontrolu zabezpečení objektů, asistenci při odemykání či zamykání, pravidelné obchůzky či náhodné preventivní návštěvy objektů, kontrolu dodržování pravidel ve společnostech, ale i jiné služby dle požadavku klienta.

Spolehlivá technologie i pro mimořádné situace

Při takovém typu práce jsou komunikace, záznam činností a následný reporting klíčové. Nový systém Vision je reportovací, informační, komunikační a evidenční nástroj, který byl vyvinut exkluzivně pro Securitas a v současné době jej společnost využívá v 15 zemích světa u více než 1 300 zákazníků. Nástroj přitom mohou využít nejen mobilní patroly, ale všichni zákazníci Securitas, kteří chtějí kompletně digitalizovat činnosti své ostrahy. „Systém nám umožňuje jednoduše plánovat činnost každého vozidla mobilní patroly, operativně reagovat na mimořádné události a v případě potřeby měnit jejich úkoly nebo obchůzkové trasy. To vše rychle, jednoduše a hlavně přehledně,“ říká Jan Peroutka. Všechny změny, které provede dispečink, se okamžitě propisují do koncových zařízení patroly – mobilních dotykových počítačů nebo tabletů s operačním systémem Android. Veškeré vykonané činnosti se v systému následně bezpečně ukládají na zabezpečené cloudové úložiště, což spolehlivě zamezuje jejich ztrátě či zneužití.

Díky digitalizaci se tak eliminují chyby lidského faktoru. Navíc není potřeba spoléhat na stávající systém založený na předem stanovených kontrolních bodech s vylepeným čárovým kódem. Práci mobilní patroly lze proto nově dokumentovat i v budovách, které nejsou do systému zahrnuty. Značně se také zjednodušuje reporting vykonané služby, předání klíčů a vozidel, ale i následná analýza pro zákazníky.

Možnost predikce slibuje úsporu zdrojů

Ušetření času při kontrole a reportingu není ale zdaleka jedinou úsporou. „Jedna z největších výhod technologie Vision tkví v možnostech predikce na základě analyzovaných dat. Když například zjistíme, že statisticky nejvíce mimořádných událostí se na objektu děje ve čtvrtek mezi 20. a 22. hodinou, můžeme reagovat posílením ostrahy,“ popisuje Jan Peroutka. Systém tak pomáhá zákazníkovi ušetřit a ještě více zvyšuje efektivitu mobilní patroly. „Ta přitom sama o sobě nabízí ušetření až 30 % nákladů ve srovnání s trvale přítomnou ostrahou,“ pokračuje Jan Peroutka.

SECURITAS ČR tím reaguje na trend využití inteligentních technologií tam, kde mohou výrazně zlepšit kvalitu služeb.  „Spojení sofistikovaných technologií s lidskými silami je jedním z našich dlouhodobých cílů. Díky tomu můžeme nabízet služby ušité zákazníkovi na míru. Nástroj Vision je samostatně k dispozici všem našim zákazníkům a u mobilních patrol jej po Praze plánujeme postupně nasazovat i v dalších regionech,“ zakončuje Jan Peroutka.

Máte dotazy nebo zájem o bezpečnostní služby? Napište nám nebo volejte na 724 681 697.

Litujeme, ale tento prohlížeč není podporován. Chcete-li využívat naše webové stránky, zkuste použít novější prohlížeč, jako je Chrome, Safari, Firefox nebo Edge.